„Uspořádání této výstavy vnímám z pozice fakulty životního prostředí téměř jako povinnost. Vést diskuse se studenty v rámci přednášek a seminářů nestačí, je třeba vybízet veřejnost ke zkoumání věcí v globálním měřítku, kladení otázek a formování vlastních postojů,“ říká děkan fakulty dr. Martin Neruda.
Součástí expozice je také interaktivní putovní výstava Supermarket SVĚT. „Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely si návštěvníci doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a budou sledovat, jak a kde se peníze po cestě k němu ztrácejí,“ vysvětluje Martin Neruda.
Výstava ale také přinese inspirace dobrými zprávami o úspěšných snahách lidí, kteří se pokusili zlepšit něco z problematických okolností mezinárodního obchodování a nakupování.
„Země není na jedno použití“ zároveň představí aktuální snímky z festivalu Jeden svět. Nebudou chybět ani profesionální drony, které jsou s prací a výzkumem fakulty životního prostředí neodmyslitelně spojené stejně jako např. 3D technologie pro modelování krajiny apod. Výstava „Země není na jedno použití“ probíhá za finanční podpory Ústeckého kraje.