Navigace

Vzdělávací aktivity Centra dokumentárního filmu

9. 8. 2016
luk

JIHLAVA: Centrum dokumentárního filmu, které bylo uvedeno do provozu při 18. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v roce 2014, se od začátku letošního roku více zaměřuje na vzdělávací programy pro střední školy v Kraji Vysočina, pokračuje v realizaci zajímavých přednášek pro veřejnost a v neposlední řadě plánuje rozšířit nabídku knihovního fondu a videotéky. Na tyto aktivity má přispět i Kraj Vysočina.

Radní už 350tisícovou podporu schválili, ještě ji musí posvětit Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

Oblast filmového vzdělávání studentů středních a základních škol v Centru dokumentárního filmu zaznamenává stále větší popularitu jak mezi učiteli, tak mezi studenty. Centrum v Kině Dukla Jihlava, které je otevřeno sedm dní v týdnu, už pravidelně navštěvují některé střední školy z Vysočiny. A účast na zajímavých přednáškách a vzdělávacích programech plánují i další školy zřizované Krajem Vysočina, jako například SPŠ Stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod, Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, Gymnázium Havlíčkův Brod, Gymnázium Chotěboř nebo Česká zemědělská akademie v Humpolci. „Díky sérii lekcí je studentům prostřednictvím dokumentárního filmu zprostředkováván pohled na klíčové současné i historické společenské události a trendy a zároveň získají základní orientaci v oboru mediální výchovy,“ uvedla Katarína Holubcová, která je jednatelkou spolku DOC.DREAM zajišťující činnost centra.

Od konce roku 2014 se uskutečnilo 132 lekcí zaměřených primárně na střední školy, ale určené často i seniorům nebo široké veřejnosti, které různými způsoby představily filmové umění a za účasti zajímavých hostů vysvětlily problémy mediální a filmové prezentace reálných události.

„Nejen v kontextu Kraje Vysočina, ale i celé České republiky se jedná o unikátní organizaci specializovanou na dokumentární film i audiovizuální média. Projekt centra představuje v oboru filmové a audiovizuální výchovy jeden z nejpokročilejších programů v Česku. Jeho program a aktivity obohatí nabídku občanské vybavenosti krajského města nejen pro místní obyvatele, ale i pro odbornou a širokou veřejnost z celé republiky,“ vysvětlila přínos centra radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

Založení Centra dokumentárního filmu podpořil Kraj Vysočina v roce 2014 částkou 200 tisíc korun. Stejnou výši kraj ze svého rozpočtu uvolnil i na aktivity centra pro rok 2015.

 
Sdílejte
Check icon Error icon