Testovací příspěvek
ČR: Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten vydal na začátku prosince interaktivní encyklopedii barokního divadla nazvanou Let’s baROCK! Kniha…
Petr Reimann se narodil 9.9.1945 v Teplicích- Proseticích. Zde také navštěvoval Obecnou školu, později byl žákem školy u Nových lázní a povinnou školní docházku ukončil v Bystřanech. Kreslil a maloval od útlého dětství a velký vliv na něj měl učitel kreslení Jaroslav Nobilis. Lákalo ho studium na umělecké škole v Uherském Hradišti, ale osud nakonec rozhodl jinak. Jeho další životní kroky vedly na SVVŠ v Teplicích, a po maturitě nastoupil na vojnu. Ani po dobu vojenské základní služby ho malování nepřestávalo bavit, podílel se na výzdobě Armádního domu v Jelšavě na Slovensku, kde v té době sloužil.
V roce roce 1968 byl přijat do propagačního oddělení obchodního domu Prior v Teplicích. Pracoval zde téměř 5 let jako aranžér a výtvarník. 21.srpen a začátek okupace prožíval v Teplicích. V té době se také seznámil s lidmi z uměleckého prostředí, a někteří z nich i ovlivnili jeho další život. Scházeli se v Rybnické vinárně a později ve Sklípku v Trnovanech. Mezi jeho velmi dobré přátele patřil grafik Štefan Pello nebo kolegové z oboru Zdeněk Kálecký, Jiří Bartl, Standa Lhota a Franta Havlík.
V roce 1972 byl na hodinu propuštěn ze zaměstnání, pro hrubé porušení socialistického řádu. Důvodem k tomu byla kresba zpěvačky Marty Kubišové otištěná v měsíčníku Revue Teplice. V té době ho Štefan Pello seznámil s akademickým malířem Václavem Blahošem, který se stal jeho učitelem a dobrým přítelem. To už Reimann pracoval v řetenické cihelně jako bagrista a dělník. Po uplynutí dvou let nastoupil do podniku Obnova Teplice jako výtvarník. Stále maloval a byl rád, že našel opět práci, která ho bavila. V roce 1976 se přistěhoval do Teplic Zdeněk Petřík a začal pracovat ve stejném podniku jako Reimann. Oba milovali malování a brzy se z nich stali přátelé! Často spolu vystavovali, hlavně v Teplicích, Bílině, Duchcově a Oseku. Byli zakládajícími členy výtvarné skupiny ,,MY83“.
V letech 1990 až 2000 žil a pracoval Reimann v Holandsku. V roce 2003 pracoval jako učitel ve Speciální škole v Trnovanech a později i na pile ve Světicích. V současné době žije, pracuje a maluje v Teplicích. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v České republice, v Holandsku, Itálii, USA, Kanadě, Polsku, Německu, Švýcarsku, Švédsku,Turecku, Slovensku, Belgii, Francii a Ukrajině.
Zdá se, že ani pokročilý věk ho nepřipravil o chuť do života. Pořád se mu ženy líbí a stále ho baví malovat. Snad to vše vycítí i diváci z jeho obrazů.
Soňa Filipová se narodila v Duchcově, kde také strávila řadu let svého života. Po absolvování Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem se věnovala pedagogické profesi i práci v jiných oborech. Díky zaměření studia a velkým vzorům, je žačkou prof. Miroslava Houry, a především díky lásce k výtvarnému umění ve všech jeho formách, se jí stalo umění nedílnou součástí života. Nyní již osmým rokem pracuje v grafické dílně UJEP pod vedením pana Mgr. A. Kračmara. Její práce jsou charakteristické pestrou škálou různých grafických technik, jejich kombinací a příjemnou hrou barev. Jsou otevřenou cestou k dalším postupům a jinému pojetí grafiky.
Svými pracemi se opakovaně účastní výstav v mnoha městech Ústeckého kraje i mimo něj.