Navigace

Slavná rodina Smolíkova se v sobotu chystá do Příbrami

6. 5. 2016
Karel Souček

PŘÍBRAM: Kdo by neznal kultovní maďarský animovaný seriál Rodina Smolíkova. Příběhy Ládínka, jeho pubertální sestry Týny, rodičů Gábi a Pepy, psa Zorra, kočky Žofie a jejich neodbytného souseda dr. Halíře se nyní díky Studiu Dva dočkaly divadelní adaptace. Vsobotu 7. května ji pražské divadlo uvede vpříbramském Divadle Antonína Dvořáka, představení začíná na Velké scéně v19 hodin.

„Hledali jsme pro náš repertoár titul, který bude bavit celou rodinu, a tak jsme si zavzpomínali, co nás samotné v dětství bavilo,“ vysvětlil výběr hry obchodní a marketingový ředitel Studia Dva Tomáš Přenosil. „Získat práva bylo celkem těžké, jednání trvala téměř rok. Nicméně maďarská televize, která práva drží, byla od začátku této myšlence velmi nakloněná a má radost, že Smolíkovi jsou u nás tak populární,“ dodal Přenosil.
Autorem nového příběhu je režisér představení Miroslav Hanuš. Jedná se o volné pokračování, v podstatě čtrnáctý díl druhé série “Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka”, ve které se Ládínek vydává se svou vesmírnou lodí Guliver 5 na nejrůznější planety. Maďarští držitelé autorských práv schvalovali námět a posléze i scénář a podle Tomáše Přenosila neměli jedinou připomínku. 

Světová premiéra divadelního představení Smolíkovi a jejich podivuhodné dobrodružství se ve Studiu Dva uskutečnila 28. května 2015. Hlavní role vytvářejí Eva Holubová, Bob Klepl, Jana Stryková, Václav Jílek, Jiří Ployhar, Radim Madeja a Michaela Váňová.

V Příbrami je prakticky vyprodáno. Je to u tohoto představení obvyklé? „V podstatě všech 50 repríz, které jsme za rok od premiéry odehrály, byly takto plné. Jak u nás v divadle, tak na zájezdech,“ uvedl Tomáš Přenosil, podle něhož vedení divadla napadlo uvést Smolíkovi i v zahraničí, ale zatím nestačí uspokojit ani poptávku v Čechách.

    Do Příbrami jezdí Studio Dva velice rádo a poměrně často. V poslední době zde uvedlo například hry Vše o mužích, Soukromý skandál, O lásce, Kutloch, Hlavu v písku nebo Hovory o štěstí mezi čtyřma očima.

Sdílejte
Check icon Error icon