Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vypsalo hned dva termíny, a to 11. až 15. července a 8. až 12. srpna. Program se odehraje nejen v Havlíčkově Brodě, ale i jeho okolí. Formou her, sportovních a dalších aktivit děti poodhalí tajemství muzejní profese, rozšíří si své obzory o střípky z historie a poznají okolní přírodu.
Po stopách rodu Valdštejnů se vydají v termínu od 1. do 5. srpna v Třebíči. Děti zavítají do místností, které tito šlechtici obývali. I zde je připraven bohatý program plný her, zážitků a poznání. „Silnou motivací byl loňský velmi vydařený první ročník, ve kterém se děti staly zároveň muzejníky a detektivy. Z muzea byl odcizen cenný náhrdelník, který se podařilo poslední den vypátrat a vrátit do sbírek“, uvedla lektorka Eva Novotná z třebíčského muzea. Co všechno děti podnikly, zhlédnete ve fotogalerii zde (http://www.muzeumtr.cz/galerie-muzejni-primestsky-tabor-vyber-27-31-7-2015-a-18.html).
Rovněž v prvním srpnovém týdnu se uskuteční příměstský tábor v Muzeu Vysočiny Jihlava. Zde zvolili téma Příběh knihy. Kreativní edukátorka Silvie Čermáková je zárukou zábavy, dobrodružství a hravého poznávání. Děti čeká i tajuplná výprava na hrad Roštejn a poodhalení výroby ručního papíru nebo ex libris a mnoho dalších objevů. Jako vzpomínku na příjemně strávený týden si odnesou vlastnoručně vytvořenou unikátní knížku.
Na tento příměstský tábor termínově naváže Oblastní galerii Vysočiny. Ve dnech 8. až 12. srpna budou dopoledne děti pod vedením Robina Melounka objevovat opomíjená výtvarná díla rozsetá po celé Jihlavě. Zavítají i do zahrádkářské kolonie. Po obědě se stanou landartovými umělci, sochaři a malíři v městské krajině a vlastnoručně vytvořená díla následně umístí ve vybraných městských prostorách.
Bližší informace k jednotlivým táborům najdete na webových stránkách daných organizací.