Z obsahu pak zmiňme alespoň něco. Jde např. o pozvánky do Vzpomínkového muzea Stanislava Mikuly v Boršicích či do zámku v Uherském Ostrohu. V cyklu o židovských obcích na Moravě přišla řada na samotnou Břeclav, k blízkému Podivínu se pak vztahuje článek o krojích vytvořených pro tamní soubor Voděnka.
Kromě toho zjistíte, že Lichtenštejnové chovali na území dnešního Lednicko-valtického areálu ovce druhu merino a že nedaleko Velkých Pavlovic existovala ve středověku ves Trutmanice.
Nechybí ani medailon Františka Satory, temperamentního kněze a vychovatele T. G. Masaryka. Dozvíte se též něco o zaniklých chřibských sklárnách nebo nálezech velkomoravských člunů na řece Moravě. Mnohé jistě překvapí, že známý průmyslník Jan Antonín Baťa, spjatý se Zlínem, se nenarodil v tomto městě, nýbrž v Uherském Hradišti.
V rámci seriálu Naše dětské soubory je představena Leluja, národopisný dětský kolektiv z luhačovického Zálesí. Ukázku nářečí zastupuje výmluvný text Samoléčba strýca Ladina a nechybí ani recenze nově vydané výpravné knihy pamětí Bedřicha Beneše Buchlovana.
Vnitřní zadní stranu obálky zdobí fotografie prezentující město Valtice, a na té úplně poslední straně najdete příjemný snímek, jak jinak než z letního Slovácka.
Časopis o 32 stranách, do něhož rovným dílem přispívají odborníci i laikové, lze zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail:
Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na webových stránkách www.malovanykraj.cz