Místní strávili desítky hodin při vymýšlení projektu, shánění peněz na stavbu i při samotném montování a nechtějí se smířit s tím, že teď přijde všechno vniveč. Politici ve vedení města přitom často zdůrazňují, že chtějí zlepšit bezpečnost v ulicích a přesně to se podařilo díky tomuto dřevěnému náměstíčku. “Často tady sedí rodiče s dětmi, kolemjdoucí nebo odpočívají senioři, takže to tady vlastně přirozeně hlídáme, aby se v ulici plné zastaváren nic nestalo. Musím říct, že to funguje a jako máma dvou malých dětí, jsem za to moc ráda. Doufám, že radní svým rozhodnutím pomůžou našim snahám o kultivaci ulice,” říká iniciátorka sousedského života a předsedkyně spolu Kollárka jinak Jana Eismanová a dodává, že se dokonce podařilo snížit počet hlučných občanů, kteří v okolí dříve rádi trávili volný čas.
“Věřím, že se podaří koaliční partnery přesvědčit, aby nechali dřevěné náměstíčko na Kollárce i nadále. Díky němu se podařilo zvýšit bezpečnost, ale také vizuálně zkultivovat okolí. A navíc pomáhá tomu, aby se místní seznamovali a prohlubovali tak sousedské vztahy,” upozorňuje náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Místní čas od času místo společně uklidí a na podzim tady uspořádali masopustní koncert.
“Kollárka má velký potenciál, ale dlouho tady chybělo místo, kde by se sousedé mohli neformálně setkat, poznat, posedět a poklábosit. Proto jsme tady vybudovali tuhle jednoduchou dřevěnou náves. Může ji využívat každý a teď přichází ideální čas, aby se tu konaly divadlo pro děti nebo třeba klidný koncert,” uzavírá Eismanová.
Dřevěné náměstíčko také pomáhá budovat pozitivní povědomí o Kollárově ulici a okolí. Jedním z důkazů je, že fotka náměstíčka se stala jednou z nejpopulárnějších příspěvků na oficiálním Facebooku města Plzně. Sousedé místo vybudovali vlastními silami, sami si na ně sehnali financování a také jej ve spolupráci s městskými metaři uklízí. Město tedy na jeho provoz v podstatě skoro nemusí finančně přispívat.
www.facebook.com/kollarkajinak