Svou poutí chtěl dodat odvahu a motivaci všem lidem, kteří sedí na vozíku a myslí si, že jejich život skončil. „Nic není nemožné, stačí pouze chtít!“ je jedním z mott jeho cesty.
Dalšími členy týmu, kteří podnikli pouť Španělskem s Janem Duškem, byl známý cestovatel Petr Hirsch, pečovatel Petr Slavík, asistent kamery a řidič Vít Kohout, poutník Michal Černý a režisérka Eva Toulová s kameramanem Tomášem Lénárdem, kteří o celé pouti natočili celovečerní stejnojmenný dokument Camino na kolečkách. Nejmladším členem výpravy byl 10ti letý Jenda, syn Jana Duška, který na cestě svého otce doprovázel.
Jednotlivé fotografie mapují 29 denní výpravu Španělskem a poukazují na nejsilnější zážitky týmu obohacené o osobní komentáře jednotlivých účastníků. Na dalších panelech se návštěvníci dozví více o roztroušené skleróze a poutních cestách. Celou akci moderoval Josef Mádle, úvodní slovo měl organizátor výstavy Petr Hirsch. Slovo dostal i prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., prorektor pro tvůrčí a ediční činnost, který pohovořil o historických souvislostech v kontextu svatojakubské cesty. Krátce se představil Domov sv. Josefa v Žirči. Po vernisáži následovala o samotné cestě beseda s Janem Duškem a Petrem Hirschem.
Výstavu, která vznikla díky podpoře Karlovy Univerzity a záštity MVDr. Pavla Bělobrádka, je možné navštívit v prostorách křížové chodby Karolína Karlovy Univerzity celý únor od 10-18h, poté poputuje do dalších měst.