Film je v rumunském znění s českými titulky a věnuje se vývoji evropských měst z antropologického hlediska. Prostřednictvím leteckých snímků a záběrů natočených z dronu nabízí nový pohled na náměstí historických českých měst, jako jsou: Nový Jičín (Masarykovo Náměstí), České Budějovice (Náměstí Přemysla Otakara II.), Třeboň (Masarykovo náměstí), Prachatice (Velké náměstí), Brno (Náměstí Svobody, Zelný trh), Kroměříž (Velké náměstí), Jindřichův Hradec (Náměstí Míru), Přerov (Horní náměstí), Holašovice, Štramberk, Mikulov, Slavonice (Náměstí Míru, Horní náměstí), Telč (Náměstí Zachariáše z Hradce), Tábor (Žižkovo náměstí), Olomouc (Horní náměstí, Dolní náměstí), Znojmo (Masarykovo Náměstí, Horní náměstí) a Pelhřimov (Masarykovo náměstí).
Cătălin D. Constantin je redaktor a antropolog. Přednáší na Filozofické fakultě Bukurešťské univerzity, kde od roku 2016 zastává funkci proděkana. Tématem jeho doktorské práce, kterou obhájil na Filozofické fakultě v roce 2013, byl každodenní život v rumunských městech na začátku 20. století. Vycházel přitom z nevydaných dobových deníků. Cătălin D. Constantin využil svou zálibu ve fotografování, psaní a cestování k napsání další doktorské práce, kterou obhájil v roce 2014 na Univerzitě architektury a urbanismu IonaMinca. Bylo to poprvé v historii této univerzity, kdy udělila doktorský titul někomu, kdo není povoláním architekt.
Cătălin D. Constantin koordinoval vydání mnoha beletristických knih a redigoval řadu fotografických publikací věnovaných rumunskému kulturnímu dědictví. Většinou měl na starosti nejen textový doprovod, ale i grafickou koncepci knihy. U publikací tohoto druhu klade velký důraz na sladění obou částí. Je rovněž autorem několika knih, jeho poslední dílo Orașe în rezumat. Piețe din Europa și istoriile lor (Města ve zkratce. Evropská náměstí a jejich dějiny) se zabývá kulturními a antropologickými aspekty evropských náměstí.
Své fotografie vystavoval v Rumunsku, Španělsku, Turecku, Bulharsku, Ázerbájdžánu, Gruzii, Polsku, Řecku, Irsku a Itálii.