A svůj pobyt ve Francii využívá maximálně. „Pracuji v obrazových cyklech, ve kterých určitým esejistickým způsobem zpracovávám možné podoby spojnic subjekt-objekt. Jde o figurální obrazy, ve kterých se téma odráží prostřednictvím ohledávání motivů, barevné atmosféry a tvarové abstrakce. A v podobném duchu se nese i můj rezidenční projekt v Camacu,“ vysvětluje Jaroslav Grodl s tím, že se prostřednictvím obrazového cyklu snaží utvořit určitou subjektivní mapu místa a času.
Na financování dvouměsíční rezidence se stejnou měrou podílel Kraj Vysočina a region Grand Est. „Vysočina je ale zajímavá i pro výtvarníky z Francie. Dva umělci přijedou letos v prosinci na rezidenci na zámek Žďár nad Sázavou,“ prozradila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová, která má na starosti kulturu, památkovou péči, cestovní ruch a mezinárodní vztahy.
Rezidence jsou jedna z aktivit spolupráce mezi Krajem Vysočina a regionem Grand Est. Další aktivity partnerských regionů fungují například v oblasti školství. Středoškolští studenti z Vysočiny mají možnost studovat v programu Rok v Champagne-Ardenne nebo naopak na Vysočinu přijíždí rodilý mluvčí z Francie, který jako lektor francouzštiny působí na středních školách po Vysočině.
Zdroj a více infomrací ZDE