Krása střídá nádheru je příběh o kráse, která svedla samotného Amora, o kráse, která ženy uráží a muže dovádí k šílenství. Adaptace nesmrtelného příběhu o Amorovi a Psyché vás zavede do světa bohů a jejich výstředních her.
Moliérova hra Psyché se řadí mezi jeho nejlepší díla, přesto byli Geissleři v roce 2018 prvními, kdo ji zinscenoval v českém překladu. Původní hra patřila do žánru tzv. tragikomedie-baletu, Molière na ní spolupracoval spolu s dalšími dvěma autory – Pierrem Corneillem a Philippem Quinaultem, o hudební podobu se postaral Jean-Baptiste Lully.
Současná autorská úprava, která kombinuje pohybové, činoherní, loutkové i hudební divadlo, zkoumá především téma krásy a manipulace. „Inscenaci jsme dali podtitul božská tragikomedie, protože chceme sledovat bohy – nejen ty antické, ale jejich současné transformace a to, jak zasahují do našich životů,“ přibližuje režisér Petr Hašek.
Hudbu k inscenaci složil současný český skladatel a umělecký vedoucí souboru Ensemble Damian Tomáš Hanzlík ve svém osobitém stylu neobarokního minimalismu. V nové úpravě ji od ledna 2022 zahraje živý komorní orchestr ve složení Jiřina Marešová (pozitiv), Marek Kubát (arciloutna) a Jakub Michl (viola da gamba).
Geisslers Hofcomoedianten už 20 let tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem. Neusilují ale o rekonstrukci původních barokních her a předloze dávají současný rozměr, objevují nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. Od roku 2014 Geisslers pravidelně hrají na jevišti Divadla VILA Štvanice, kde také od roku 2015 pořádají festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Od svého počátku jsou Geissleři součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS. Každoročně v létě vyráží soubor na turné napříč Českou republikou a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel oživuje místa s divadelní historií.