Hlavním cílem projektu je posilování mezikulturního dialogu, motivování k solidaritě a podpoření empatie prostřednictvím umění. Horácké divadlo Jihlava bude hlavním garantem projektu a koordinátorem aktivit a bude dohlížet na celý harmonogram projektu, do kterého se zapojí slovenské Divadlo Pôtoň, maďarský soubor Kompania Theatre Studio, francouzský soubor Euroculture en Pays Gentiane a v jednání je partnerství se zemským divadlem v rakouském St. Pölten.
Projektový záměr mimo jiné počítá s dalšími cíli, a to se vznikem uměleckých děl inspirovaných aktivistickou prací. V plánu je navíc podpořit a vytvořit prostor pro občanskou participaci a dobrovolnictví nebo zrealizovat mezinárodní soutěž dobrovolnických projektů mladých lidí. „Výstupem projektu všech uměleckých partnerů bude pět uměleckých děl. Podkladem pro jejich vytvoření bude kromě odborné diskuze soubor sesbíraných sto audio nahrávek, které přiblíží názory a budou prezentovat podněty k umělecké práci na téma mezikulturního dialogu,“ prozradil ředitel Horáckého divadla Jihlava Ondrej Remiáš. Diskuze k tématům projektu se uskuteční například na Mezinárodním festivalu Divadelní Nitra nebo na Evropském Festivalu Filozofie ve Velkém Meziříčí.
Předpokládané náklady projektu zapojená divadla a soubory kalkulují na zhruba čtyři miliony korun. „Na Horácké divadlo Jihlava připadá bezmála 1,5 milionu korun, přičemž 40 % nákladů, tedy přes 580 tisíc, si bude ze svého rozpočtu financovat sama příspěvková organizace Kraje Vysočina Horácké divadlo Jihlava a zbylých přes 870 tisíc korun pokryjí dotace evropského programu,“ uzavřel hejtman Jiří Běhounek