Sousedské procházky představují jak historii, tak současnost daných míst. Skrze setkávání s pamětníky a obyvateli se věnují především osobním příběhům. Vedou návštěvníky mimo historické centrum města, mezi obyvatele, na sídliště, do míst, která běžný turista nemá šanci navštívit. Většina procházek je pěších, vítány jsou ale i trasy na kolech, koloběžkách či jiných dostupných prostředcích. Zapojit se mohou i kultovní plzeňské bary a kavárny. Kromě historických a architektonických témat je možné navrhnout také zábavné procházky pro děti.
Zájemci o provázení se zúčastní školení v rozsahu zhruba 5 samostatných dnů, díky kterému budou schopni vycházku sami produkčně připravit. Během ní pak sami komentují či zprostředkovávají setkávání s místními obyvateli.
Přihlášku je třeba zaslat do 11. 12. 2016 na kontaktní adresu: jiratova@depo2015.cz.
Celkem se vybere 10 žádostí, které dostanou finanční podporu na přípravu vycházky, účast na školení, interní testovací vycházku a jednu předplacenou vycházku pro veřejnost, která se dostane do oficiálního programu spolku Skrytá Plzeň. Každý průvodce by měl procházku realizovat minimálně dvakrát za rok.
Projekt Skryté město, který byl jednou z vlajkových lodí Evropského hlavního města kultury 2015, funguje v současné době jako samostatný subjekt Skrytá Plzeň, z.s. Činnost a organizační výdaje spolku je financován z dotace programu Prazdroj lidem a kulturního mikrograntu od města Plzně, honorář průvodců pak pokrývá vstupné od návštěvníků.
Více na http://www.skrytemesto.cz/pohostinnost.
Kontakt:
Kristýna Jirátová, jiratova@depo2015.cz, +420 777 631 343