Navigace

Fotografie architektury v norské přírodě v Galerii Jaroslava Fragnera už jen do neděle

1. 4. 2016
jal

PRAHA: Autory fotografií drobné architektury, vsazené do úchvatné norské přírody, jejichž autory jsou česko-norský fotograf Jiří Havran a v Česku působící Filip Šlapal, dokumentují mimo jiné funkční spojení současné architektury a designu s cestovním ruchem. Výstava s názvem Artscape Norway mapuje osmnáct Národních turistických tras sarchitektonickými intervencemi, největší sochařský park vregionu Nordland, festival SALT nebo práce organizací KORO či Skulpturstopp, jež přinášejí výtvarné umění do veřejného prostoru.


Výstavu fotografií doplňuje dokumentární snímek Zemí mrazivých vyhlídek (Country of Cool Prospects) mladého filmaře Jana Strejcovského. Artefakty a landart na norských Národních turistických trasách, veřejných prostranstvích i ve volné krajině přibližuje několik videí (rozhovor s norskou umělkyní Inghild Karlsen či videoart Tone Myskja, video Národních turistických tras nebo hodinový dokument o dílech pro „největší sochařský park“ Artscape Nordland).

Projekt byl podpořený v rámci EHP, program CZ 06 – kulturní dědictví a současné umění. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Hned v pátek 8. dubna začne v Galerii Jaroslava Fragnera výstava Postaveno v horách / Nové stavby ve švýcarských horách, která přiblíží nejzdařilejší realizace z posledních dvaceti let ve Švýcarsku, Rakousku, Itálii, Francii nebo ve Slovinsku. Epozice doloží, proč současnou architekturu a progresivní výstavbu v Alpách provázejí přívlastky jako inspirativní, ekologická, harmonická, originální, vizionářská a krásná. Bez ohledu na to, zda jde o kostel, restauraci, rodinný dům, terminál lanovky nebo společenské centrum.
K vidění bude až do 15. května.

Další informace na www.gjf.cz nebo na www.artscape-norway.eu.

Sdílejte
Check icon Error icon