V podání čtyřicetičlenného tělesa, zahrnujícího orchestr vybavený dobovým nástroji, pěvecký sbor a sólisty (Hana Holodňáková – soprán, Sylva Čmugrová – alt, Vladimír John – tenor, Jiří Miroslav Procházka – bas) vynikly jak slavnostní charakter Vaňhalovy skladby, tak Zachova kompoziční všestrannost, se kterou dokázal hudebním jazykem vyjádřit mnohovrstevné téma zádušní mše (requiem) – respekt k majestátu smrti, úlevné smíření i naději, spojenou s vírou v Boha. Musica Florea se svou samozřejmou uměleckou profesionalitou a schopností autentického výrazu tak zpřítomnila posluchačům další mimořádně hodnotná díla české hudební historie. Zaslouženě se jí dostalo dlouhého potlesku vestoje ve zcela zaplněném kostele.
Kostel sv. Havla svými prostorovými i akustickými vlastnostmi a též nezaměnitelným geniem loci opět přesvědčil, že je velmi příhodným místem pro podobné kulturní počiny. Sbírka vyhlášená Městem Český Brod na jeho stavební opravy je i z tohoto hlediska velmi prozíravým krokem.
Realizace projektu byla výsledkem spolupráce tří neziskových organizací, Musica Florea, z. s., Spolku pro varhanní hudbu z Čelákovic a štolmířské M´am´aloca o.p.s., která zajištovala veškeré zázemí akce.
Koncert se uskutečnil ve spolupráci s Římskokatolickou farností Český Brod. Finančně jej podpořili Fond hejtmanky Středočeského kraje a soukromí dárci.