„V Berouně jsem ještě nikdy nevystavoval, ale k tomuto regionu mám blízký vztah, neboť žiji v Řevnicích. Na výstavě prezentuji 29 černobílých fotografií, které mapují skupinu Psí vojáci v celé její historii. Dominují koncertní snímky, ale i oficiální kapelové fotografie a různé momentky,“ uvedl fotograf Karel Šuster.
Psí vojáci poprvé veřejně vystoupili v roce 1979 na Pražských jazzových dnech, kdy většině členů bylo teprve třináct let. Ihned po tomto koncertu se kapela stala předmětem zájmu Státní bezpečnosti, takže nemohla veřejně vystupovat a účastnila se jen soukromých akcí. Během několika následujících let prošla změnami stylu i obsazení. Zpočátku textařsky spolupracovala s Filipovým bratrem Jáchymem, později začal psát texty sám Filip Topol.
Po devětaosmdesátém roce se kapela Psí vojáci stala oblíbenou koncertní skupinou a kromě klubových koncertů zahrála i na řadě festivalů. Podnikla klubová turné po Maďarsku, Rakousku, Německu a Holandsku, představila se na festivalech v Belgii a Francii. Její hudební dráha se uzavřela v červnu 2013 smrtí Filipa Topola. Hudební odkaz kapely je ale natolik silný a inspirativní, že její hudbu poslouchají lidé dodnes.
„Filipa Topola jsem poprvé fotografoval v roce 1990, naposledy v roce 2012. Byl to velice jemný, vzdělaný a sečtělý člověk, zároveň velmi důsledný a upřímný. V životě i v hudbě,“ zavzpomínal Karel Schuster s tím, že berounskou výstavu doplňují Filipovy texty – originály, které si před každou písní připevňoval na klavír.