Navigace

Swingování v Křišťálovém sále a mnohem více nabídne ples Institutu Paměti národa

9. 2. 2024
Marie Vojtová

BRNO: Brněnský Institut Paměti národa společně s taneční školou Swing Wings připravuje na letošní sezónu netradiční ples. Chybět nebudou taneční lekce swingu, tombola ani historická přednáška.

2. 3. 2024

Oblíbený jazzový styl swingu rozezní prostory krásného Křišťálového sálu a budovu Institutu v sobotu 2. března 2024. Škola Swing Wings je na brněnské scéně známá a nabídne na plese i lekce pro začátečníky. Členité prostory IPN rozezní Chief Rhythm and His 5 a vokalista Janek Čarek. Swingy z vinylů bude dál v průběhu večera pouštět DJ Šinal. Do ranních hodin pak naladí funk, soul, disco a mnoho dalšího DJ Matsuwa.

Netradiční ples nabídne i přednášku historika Petra Koura “Swingaři a potápky v protektorátní moci” nebo projekce swingových videí. Tradičně lze samozřejmě očekávat bohatou tombolu a speciální drinky. Čestným hostem plesu bude hudebník Vincenc Kummer.

Ples je organizován na podporu Institutu Paměti národa Brno, který provozuje interaktivní expozici Tichá hrdinství. Ta nabízí neotřelou multimediální formou životní příběhy (ne)obyčejných pamětníků 2. světové války nebo totality 50. let. IPN také každý měsíc pořádá zajímavé akce od historických procházek, přes promítání, po autorská čtení či besedy s pamětníky projektu Paměť národa. Výtěžky z plesu pomohou brněnskému Institutu nadále co nejlépe předávat inspirativní příběhy pamětníků a podporovat natáčení dalších příběhů (třeba z války na Ukrajině) a pořádání smysluplných akcí.

Vstupenky jsou dostupné na webu GoOut.net.
Dospělí 500,-,
Zlevněné 400,-

O Post Bellum a Paměti národa
Nezisková organizace Post Bellum sbírá vzpomínky pamětníků a ukládá je do online sbírky Paměť národa. Dokumentaristé zaznamenali již více než deset tisíc svědectví válečných veteránů, vězňů nacismu a komunismu, disidentů, ale například i agentů StB. Stále hledají nové způsoby, jak jejich zkušenost předat hlavně mladší generaci. Pro žáky a studenty připravují vzdělávací programy, tvoří rozhlasové a televizní pořady, pravidelně publikují příběhy v médiích, pořádají projekce, výstavy, vydávají knihy. Pomáhají také dokumentovat historickou paměť v zemích, kde o svoji svobodu právě dnes bojují. Post Bellum neustále na svých aktivitách pracuje například v období covidu vzniklo Centrum pomoci Paměti národa, které pomáhá zejména pamětníkům zorientovat se v obtížných životních situacích. Se začátkem ruské invaze na Ukrajinu Post Bellum zahájilo sbírku, díky které obráncům Ukrajiny poslalo ochranné a zdravotnické vybavení v hodnotě více než půl miliardy korun. Více na postbellum.cz a pametnaroda.cz.

Sdílejte
Check icon Error icon