Po skončení jedné z nejúspěšnějších výstav „Skleněná duše“ v Uměleckoprůmyslovém muzeu, kterou shlédlo 14 000 návštěvníků, našel první objekt svého majitele. Dílo poputuje k rodině Romana Duška, zakladatele festivalu Signál a vedoucího audiovizuální sekce v Národním divadle, který nedávno tragicky zesnul. U dalších děl z první sbírky si mohou privátní zákazníci a sběratelé umění zakoupit druhou až pátou kopii urny.
Vzniká rozsáhlá tištěná publikace s názvem Skleněná duše, ve které je zaznamenána první kolekce včetně popisu jejich vzniku a medailonku autorů a která mapuje i světové odchodové rituály, funerální slovník a rukodělná řemesla s kolekcí spojená.
Lucie Jindrák Skřivánková (1982) sídlí v Praze ve svém ateliéru na Novém Světě-v srdci historické Prahy u Pražského hradu. V roce 2009 absolvovala Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina. Již během studií debutovala na českou scénu svou osobitou strukturální malbou. Tato pozoruhodná česká malířka má na svém kontě již nespočet výstav v ČR-např.Karpuchina Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry Gallery, ale také v zahraničí-Německu, Brazílii, Švédsku. Na obrazech Lucie Skřivánkové je na první pohled zřejmá temperamentní osobnost: abstraktní obrazy větších rozměrů přitahují pozornost svou barevností a expresivním malířským gestem. Při bližším pohledu však divák objeví jemné barevné nuance a struktury, které odkazují na její jemnější a velmi intuitivní stránku prostředí.
Lucie J. Skřivánková inklinuje k vyjádření se sklonem k abstrahování tvaru. Liší se v poměrně širokém rozmezí definovaném na jedné straně jemnou texturou nebo strukturním vrstvením a výraznými deformacemi na straně druhé. Tvorba je podpořena především malbou sádrovými pastami, zpracovanými přímo prsty nebo i pomocí nástrojů určených pro subtilní stavební či fasádní činnosti, takže její lineárně vedené gestické kompozice-s trochou nadsázky-dosáhnou haptických kvalit.
Inspiruje se svým bezprostředním okolím. Je multidisciplinární umělkyní a pracuje také s gobelínem, tapisérií, mapováním, AR a sochami. Pro ni charakteristický expresivně koloristický malířský rukopis se propisuje i do rozličných mezioborových spolupráci s umělci z různých oborů-návrháři, architekty a dalšími. Od roku 2020 společně s kolektivem M.P.K.J.V.L.J.S. spoluvytváří umělecký nábytek a předměty, které vycházejí z tradičních uměleckých disciplín a formou experimentu nabourávají hranice užitého designu a umění. Je zastoupena v soukromých sbírkách v Čechách i na Slovensku. Své umění prodává kontinuálně. A to i do Hollywoodu, kdy umělecký nábytek vytváří v kolaboraci s umělci Milanem Pekařem a Jakubem Vávrou. Za sebou má čerstvě Artfair v Jižní Korei.
„Do projektu Glaz Bridge vstupuji, protože mě v mé tvorbě baví objevování a práce s novými materiály. A sklo je pro mě velmi fascinující médium, stejně tak jako myšlenka prostorového objektu. S nápadem jít s mou prací do prostoru si už dlouho pohrávám a tento Opencall by mi mohl otevřít cestu ke zkoumání a práci na prostorovém objektu.“ říká Lucie JIndrák Skřivánková