Letošní festivalové odpoledne uspolupořádal Dům národnostních menšin. Program nabídl například koncerty klezmerového tria Ganifim, maďarského souboru Huzavonó, ukrajinské hudební skupiny Ignis, koncertní vystoupení houslisty Alexandra Shonerta nebo české uskupení Jefis Duo, které nabízí strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. Hudební program zpestřilo vystoupení bulharské taneční skupiny Bulgari, tanečníků ze spolku KINTARI a vietnamská tanečnice ze spolku Viet Up. Návštěvníci semohli setkat na besedě se spisovatelkou Hanou Frištenskou Škarkovou, která je mimo jiné autorkou knihy Každému jeho Izrael.
Cílem letošního ročníku festivalu bylo prezentovat kulturu lidí, kteří jsou i celou řadu let našimi sousedy, dennodenně se s nimi setkáváme, ale většinou o jejich kořenech víme jen málo. „Pevně věříme, že se nám podaří díky atraktivnímu programu odbourat možné předsudky vůči lidem jiných národností. Právě senioři jsou v dnešním světě plném dezinformací terčem výmyslů, často spojených s cizinci, uprchlíky a migrační vlnou,“ uvedla Vladana Rýdlová za pořádající spolek Fresh Senior.
Odpoledne nabídlo i několik aktivizačních programů a workshopů. Pro návštěvníky byly připraveny workshopy malování lampionů, venkovních aktivit projektu CELLO – RECETAS, výuka břišních tanců a bulharských lidových tanců nebo trénink paměti. Zájemci se mohli zapojit i do festivalové soutěže o ceny, vylosovaní výherci obdrží hodnotné knižní ceny a upomínkové předměty. Souběžně s kulturním programem proběhla prezentace organizací, které se zaměřují na seniory: Život 90, Mezi námi, Moudrá sovička, Senioři píší wikipedii, FHS UK a Gerontocentrum, Dohled na dosah. Hlavním pořadatelem akce byl spolek Fresh Senior za spoluúčasti Domu národnostních menšin.
Spolek Fresh Senior se primárně věnuje organizaci kulturních, edukačních a společenských akcí pro populaci ve věku 60+. Jeho cílem je tvorba kvalitních programů a pořadů pro seniory všech sociálních skupin tak, aby lidé v tomto životním období mohli plnohodnotně trávit svůj volný čas, získávat podněty z kulturní i společenské oblasti a mít prostor i čas k setkávání s lidmi podobných zájmů a životních zkušeností. Spolu tak vytváříme sociální vazby a napojení se na nově objevené vrstevníky, což je významným a důležitým faktorem pro kvalitu života v pozdním věku. Vedle konkrétních programů poskytujeme také základnu pro získávání sociální interakce i důležitých informací.
Dům národnostních menšin je zařízením hl. m. Prahy, jehož hlavní úlohou je napomáhat porozumění mezi národnostními menšinami a překonávat možné předsudky občanů vůči některým etnikům a národnostem. Dům národnostních zprostředkovává komunikaci a spolupráci nejen mezi občany a národnostními menšinami, ale spolupracuje i s nejrůznějšími kulturními, školskými a volnočasovými centry.