„Prostor foyer je kině vyhrazen převážně pro výstavy plakátů z naší spřízněné plakátové sbírky Terryho ponožky. Každý rok u nás mohou návštěvníci vidět tři nebo čtyři výstavy – jak jednotlivých výtvarníků, studentských skupin nebo tematicky zaměřené. Ne vždy jde ale o plakáty filmové. Tato je právě jednou z těch „multižánrových“. Flejšarův nezaměnitelný styl se tu propisuje třeba do originálních portrétů Franze Kafky, které vznikly speciálně pro jeho expozici,“ zvou na výstavu pracovníci kina.
V kině je k vidění dvacítka plakátů, které pocházejí z pozůstalosti výtvarníka. A to je jen malá část jeho sbírky v Terryho ponožkách. Ta čítá více než 500 jeho plakátů. Většinu vystavených prací uvidí hradečtí diváci vůbec poprvé.
Josef Flejšar pocházel s východních Čech. Narodil se v roce 1922 v Novém Bydžově. Věnoval se užité grafice, výstavnictví a monumentální tvorbě včetně návrhů goblénů, sgrafitové malbě a kresbě. Byl členem Svazu českých výtvarných umělců a Alliance Graphique Internationale. Studoval na Státní uměleckoprůmyslové škole v Praze (1941–1943) u profesora Jaroslava Bendy. Po osvobození republiky se vrátil na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (1945–1947) do ateliéru pro užitou a propagační grafiku profesora Antonína Strnadela. Po absolutoriu spolupracoval se skupinou propagačních grafiků v družstvu výtvarných umělců Tvar, která se v padesátých letech spojila s reklamní skupinou Josefa Burjanka a Remo (Reklama a móda) a vzniklo družstvo Propagační tvorba. Patřil k zakladatelům Skupiny průmyslových výtvarníků Umělecké besedy, nazývané Bilance. Zabýval se plakátovou tvorbou, věnoval se knižním úpravám a ilustracím. Vytvořil více než čtyři stovky návrhů plakátů, graficky upravil padesát knih a zúčastnil se více než dvou set kolektivních výstav doma i v zahraničí.
Flejšar měl také podíl na výtvarném řešení československých expozic EXPO Brusel (1958) a Montreal (1966) a na Mezinárodním veletrhu v Düsseldorfu (1975). Spolupracoval při návrzích výstav v Montrealu (1969) a v Leningradě (1970). Mnoho jeho plakátů získalo ocenění na mezinárodních soutěžích. Dílo Josefa Flejšara je zastoupeno ve sbírkách předních světových galeriích a muzeí (MoMa — New York, Muzeum of Modern Art Tokyo, The Royal Gallery London a další). Josef Flejšar zemřel v roce 2010 v Praze.
Výstavu v Bio Central, která potrvá do 10. 3. 2023 podpořil Královéhradecký kraj