Navigace

Zabijačka v centru Prahy

24. 11. 2022
Adéla Hansen

PRAHA: Pražský Smíchov v sousedství Kinského zahrady provoní 26. listopadu zabijačkové pochoutky. Na tradičních jitrnicích s bramborem a se zelím, škvarkách, ale i prdelačce, tlačence a klobásách si návštěvníci pochutnají na dvorku Gabriel Loci, bývalého Kláštera sv. Gabriela.

od 26. 11. 2022 od 11:30 do 21:00

Gabriel Loci otevírá své prostory pro pořádání jakékoliv zajímavé akce. Na podzim se zde konal již potřetí Designblok, největší designový festival ve střední Evropě, v rozlehlém areálu mají své ateliéry také začínající umělci. Pořádají se zde art festivaly, módní přehlídky, koncerty a prostory jsou často vyhledávané zahraničními a českými filmovými produkcemi. Okázalé sály, ale často i punkové prostory se hodí pro uspořádání firemních večírků, workshopů a eventů. Bývalý klášter spolu s kostelem, který je součástí areálu, je velmi populární pro konání svatebního obřadu a slavnostní hostiny. Místo v sobě propojuje historii a umění s často velmi netradičním pojetím a přináší tak návštěvníkovi jedinečný až magický zážitek.   

„Jsme velmi potěšeni, že se nám povedlo domluvit tuto pro město trochu netradiční akci a věříme, že u návštěvníků z blízkého a širokého okolí bude mít ohlas. Zabijačka zde bude mít premiéru a jsme rádi, že Gabriel Loci může tento zážitek tradičně vesnické zábavy v centru metropole zprostředkovat,“ uvádí Magdalena Dvorská, manažerka Gabriel Loci.

Zabijačkové hody začínají v sobotu 26. listopadu od 11:30, konec je naplánován na 21:00. O hudební program se postará cimbálová muzika Michala Horsáka, k poslechu a možná i k tanci pozve návštěvníky od poledne do šesté hodiny večerní. Tak jako u tradiční zabijačky nebude chybět ani na dvorku Gabriel Loci něco na zahřátí, návštěvníci se mohou těšit na hruškovici, svařák, ale i pivo a víno. Pro děti budou v nabídce i teplé nápoje a koláče. Příjemnou hřejivou atmosféru bude zajišťovat několik venkovních ohnišť.

Pro zájemce budou probíhat v rámci programu kratší komentované prohlídky s baronkou Monicou Bubna-Litic, při kterých je seznámí s nejvýznamnějšími prostory bývalého kláštera sv. Gabriela, který je nejstarší a nejpozoruhodnější ukázkou beuronského umění na světě. Monica Bubna-Litic pochází ze staré šlechtické rodiny a s hraběnkou Gabrielou, která byla donátorkou smíchovského benediktinského kláštera, ji pojí příbuzenský vztah.

 

Sdílejte
Check icon Error icon