„Nouzový stav vyhlášený nejen v České republice, ale i v řadě dalších zemí Evropy nám bohužel neumožňuje Dvořákovu Olomouc uspořádat,“ říká Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, a dodává, „ochrana zdraví je nyní samozřejmě celosvětovou prioritou a opatření, která s sebou nesou omezení svobody pohybu a sdružování, mají vliv na celou naši koncertní činnost a konkrétně i na koncept Dvořákovy Olomouce s řadou mezinárodních sólistů a interpretů. Přejeme našim posluchačům především pevné zdraví a věříme, že se s nimi budeme moci znovu setkat na podzim, ať už při zahájení koncertní sezóny, či na našem Mezinárodním varhanním festivalu.“
Peníze za vstupenky, které byly zakoupeny online přes web DvořákovaOlomouc.cz, budou vráceny automaticky na účet, ze kterého byly uhrazeny, a to nejpozději v průběhu května.
Vstupenky, které byly zakoupeny v Informačním centru radnice, je možné vrátit v termínu od 4. do 29. května 2020 včetně přímo v sídle Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí (služební vchod se nachází v 1. patře v budově Horní nám. 424/23 v těchto dnech a časech: Út, Čt a Pá 14.30 – 16.30, St a Pá 9 – 11 hodin).
O festivalu
Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc je tradiční jarní hudební přehlídkou zejména artificiální hudby v Olomouci. Tradice festivalu se začala psát v roce 1950, kdy se uskutečnil první ročník pod názvem Hudební jaro. Od té doby festival několikrát změnil své jméno, pořadatele a zčásti i zaměření. Pod názvem Dvořákova Olomouc se pořádá od roku 2002. V minulosti se na festivalových koncertech olomouckému publiku představila taková jména, jako např. Igor Oistrach, Mstislav Rostropovič, Zdeněk Mácal, Misha Maisky, Václav Hudeček, José Cura či Gidon Kremer se svým souborem Kremerata Baltica. Pořadatelem festivalu je Moravská filharmonie Olomouc.
O pořadateli – Moravské filharmonii Olomouc
Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár: věnuje se především klasickému symfonickému repertoáru, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.