Navigace

Přeshraniční projekt Čech a Rakouska

18. 7. 2019
luk

ČR: Projekt Památky žijí představuje tento rok méně známé historické objekty na obou stranách hranice. Spolupracují na něm subjekty z jižních Čech, Vysočiny a Rakouska.Vedle představení méně známých míst s památkovými hodnotami, jde o spolupráci při konání kulturních akcí na vybraných objektech.

Cílem těchto snah je pak obnovit zájem a počet návštěvníků u mnohdy neprávem opomíjených lokalit a zvýšení počtu přenocování v zainteresovaných regionech.

V jižních Čechách se do projektu zapojilo 42 památek a městských památkových rezervací, partnery jsou například České Budějovice, Písek, Nové Hrady, Tábor, Slavonice, Nová Bystřice a další. Na Vysočině jde o 29 míst, mimo jiné nechybí Telč, Jihlava, Havlíčkův Brod či kláštery v Želivi či Nové Říši. V Horním Rakousku se přidaly napříkladFreistadt, zámek Weinberg, hrad Reichenstein a klášter Schlägl. Dolní Rakousy pak zastupuje 21 památek.

Vznikají také celé tematicky zaměřené přeshraniční trasy, zatím pod pracovním názvem Stezky příběhů. Jejich součástí budou nejen historická témata jako například Od hradu k hradu, Po stopách Rožmberků či dalších slavných šlechtických rodů, ale také ucelená nabídka kvalitních ubytovacích a gastronomických služeb, relaxace, pěší turistiky, cykloturistiky, adrenalinových zážitků a podobně.

Organizátorem projektu Památky žijí je jihočeská Silva Nortica, s níž spolupracují Jihočeská centrála cestovního ruchu, Národní památkový ústav a Vysočina Tourism. Na rakouské straně pak Destination Wald viertel a Mühlviertel Marken jako strategický partner.

 

Zdroj a další informace na PROPAMÁTKY

Sdílejte
Check icon Error icon