Bezprostředně poté se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích rozběhne program Pernštýnské noci, v jejímž rámci se představí přední folklorní soubory Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Svůj prostor zde dostanou také žánrová obohacení v podobě folku, staré hudby a historických tanců.
V sobotu 2. června se program festivalu přesouvá do Hradce Králové do Žižkových sadů. Dopolední program bude patřit kapele Marien z Pardubic. Po poledni ovládnou pódium dětské soubory, odpoledne se pak představí účinkující festivalu v hlavním programu Roztančené sady od 14:30 do 16 h. Zvláštností festivalu je pořad scénických forem, kde bude možno shlédnout výjimečné choreografie inspirované tradiční lidovou kulturou. Představení nazvané Naše národní se odehraje v Klicperově divadle od 16:30 h. V podvečer se festivalové dění přesune na Šrámkův statek do Piletic, kde se při programu Přijďte pobejt, aneb smyslů plný večer potkají festivaloví návštěvníci s účinkujícími folklorními soubory.
V neděli 3. června se v závěrečném pořadu festivalu Rozmlouvání ještě jednou setkají festivaloví hosté a pardubické dětské soubory. Program začíná ve 14 h na nádvoří zámku v Pardubicích. Účinkují soubory Baldrián Pardubice, bratři Hradečtí, Červánek Hradec Králové, Dupák Hradec Králové, Formani Slatiňany, Holoubek Pardubice, Hlubina Ostrava, Kašava Zlín, Kohoutek Chrudim, Lidová muzika z Chrástu, Lipka Pardubice, Marcipánek Pardubice, Matičiarik Banská Bystrica – Slovensko, Ondrášek Frýdek-Místek, Perníček Pardubice, Radost Pardubice, Sejkorky Slatiňany, Úsměv Horní Bříza, Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn Praha.
Festival pořádá z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, Statutárního města Pardubice, Statutárního města Hradec Králové, Pardubického kraje a Královéhradeckého kraje NIPOS-ARTAMA Praha, Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Mgr. Aleš Mokren – AGENTURA TRADICE.
Akce se koná pod záštitou ministra kultury PhDr. Ilji Šmída, primátora Pardubic Ing. Martina Charváta a Rady Královéhradeckého kraje.