Navigace

PechaKucha Night Mariánské Lázně

6. 12. 2017
ika

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: PechaKucha Night Mariánské Lázně je dosud jedinou akcí svého druhu vcelém Karlovarském kraji. Vnašem malém lázeňském městě se původně japonský formát prezentací 20×20 poprvé objevil na jaře roku 2014. Svých 400 vteřin zde odprezentovalo už nespočet architektů, designerů, fotografů a dalších kreativců. Rodáci, aktivisté, sportovci, umělci, architekti, podnikatelé…. tentokrát vystoupí více než deset statečných. Různorodé záliby, profese. Mají ale jedno společné. PSČ 353 01!

16. 12. 2017 20:20

Návštěvníci mohou vždy čekat kulturně nabitý večer. Po skončení oficiální části totiž začíná naše oblíbená afterparty, které se účastní prezentující, návštěvníci i organizátoři večera. Už od počátku dáváme velký důraz na přesahy našich akcí. Mnoho hostů tak v Mariánských Lázních zanechalo nějakou stopu, která městu dodává na jeho výjimečnosti. Podobně s citem také vybíráme prostory. Pravidelný návštěvník PechaKucha Night mohl zavítat do běžně přístupných prostor Anglikánské kaple či Kina Slavia, stejně tak mohl probádat místa, která jsou již několik let uzavřená. Dosud šlo především o kdysi věhlasnou kavárnu Panorama nebo kousek pod ní stojící bývalou dětskou léčebnu Miramonte. Nevšední zážitek a kulturní obohacení, to jsou hodnoty, se kterými PechaKucha Night Mariánské Lázně již třetím rokem naplno děláme. A pokračujeme nadšeně dál!

Akci pravidelně pořádáme každý třetí pátek v každém třetím měsíci a spojili jsme se tak s více než 880 městy po celém světě.

Co je PechaKucha?

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture.

Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností.

“Dejte do ruky architektovi mikrofon, a jste lapeni na hodiny”, popisuje počátek hledání formy a svoje dosavadní zkušenosti s prezentacemi Mark Dytham. Aby byla tato hrozba vyloučena, hledal formát, který by byl jasně daný. Klíč dostal jméno PechaKucha (japonský výraz pro zvuk konverzace): každý mluvčí má k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.

Pořadatelem akce je Spolek Švihák, http://www.svihak.net/

Kde: Club Na Rampě

ZDROJ

Sdílejte
Check icon Error icon