„Tento projekt plně zapadá do naší snahy rozvíjet infrastrukturu cestovního ruchu v Pardubicích i konceptu naplnění potenciálu celoročních aktivit na dostihovém závodišti. Síň slávy Velké pardubické bude široké veřejnosti prezentovat historii i současnost tohoto unikátního dostihu. Součástí síně slávy budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti dostihu Velká pardubická a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora, do jehož gesce spadá i cestovní ruch.
„Projekt Síň slávy Velké pardubické vychází z koncepce rozvoje cestovního ruchu města. Již zpracovaná ideová studie vychází z umístění v přízemních prostorách tribuny B, počítáme tedy s využitím stávajících prostor,“ dodal místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.
Město Dostihovému spolku tuto účelovou dotaci poskytne z Programu podpory cestovního ruchu, projekt síně slávy pak musí být hotový do konce března příštího roku. Kurz Velké pardubické koně a jejich jezdci poprvé absolvovali v roce 1874. Nikdo tenkrát zřejmě netušil, jak slavná budoucnost tuto steeplechase čeká. Dnes je Velká pardubická vrcholem české dostihové sezony a také nejstarším a nejtěžším dostihem v kontinentální Evropě. Ze všech sportů má v České republice nejdelší tradici, například fotbalová liga se u nás začala hrát až o půl století později. Ve své historii má dostih, neodmyslitelně spjatý s Pardubicemi řadu světlých, ale také smutných chvil. I o nich by měla vyprávět síň slávy.