Navigace

Nová výstava v historicky první městské galerii v Teplicích

26. 7. 2017
Mgr. Radka Senftová

TEPLICE: Statutární město Teplice otevřelo v dubnu letošního roku historicky první městskou galerii, a to v 1. patře památkově chráněného objektu Zahradní dům Teplice. Přípravy k otevření galerie probíhaly ve spolupráci s ředitelem Domu kultury Teplice, příspěvkové organizace města, Přemyslem Šoboua s kurátorem výstav doc. Vladimírem Šavlem. Aktuální výstava ZA TAJEMSTVÍ PLOCHY, VÝŠKY A HLOUBKY (Sdružení českých umělců grafiků Hollar 1917 – 2017) je otevřena do 10. září.

od 19. 7. 2017 do 10. 9. 2017

„Pro svůj záměr jsme si vybrali 1. patro památkově chráněného objektu Zahradní dům Teplice, který svými historickými konsekvencemi i prostory přímo vybízí k tomuto využití„, říká náměstkyně primátora Radka Růžičková.

Přípravy k otevření galerie probíhaly ve spolupráci s ředitelem Domu kultury Teplice, příspěvkové organizace města, Přemyslem Šobou a s kurátorem výstav doc. Vladimírem Šavlem. Vladimír Šavel je renomovaný výtvarný umělec, výtvarný pedagog a kurátor mnoha domácích i zahraničních výstav. Koncepce Galerie Zahradní dům Teplice je v jeho podání směrována k plastice a závěsnému obrazu v profesionální rovině výtvarných umělců regionu potažmo České republiky s mezinárodními přesahy.

Galerie Zahradní dům je otevřena od úterka do neděle, od 11.00 do 17.00. V době konání koncertu či jiné akce na velkém sále je vstup do galerie prodloužen do 20.30 hod. Kurátorem Galerie Zahradní dům je malíř a vysokoškolský pedagog, doc. Mgr. Vladimír Šavel.

Vstupné: 50,- Kč. Zlevněné vstupné: 20,- Kč (senioři od 60 let, děti od 10 do 15 let a studenti po předložení studijního průkazu). Možno domluvit hromadné vstupné.

Aktuální výstava:

ZA TAJEMSTVÍ PLOCHY, VÝŠKY A HLOUBKY (Sdružení českých umělců grafiků Hollar 1917 – 2017)

Výběr z grafických listů ze sbírek Galerie umění Karlovy Vary. Autorka výstavy: Mgr. Božna Vachudová.

Spolek Českých umělců grafiků slaví v tomto roce stoleté jubileum svého trvání. Výstavu tvoří 80 grafických listů, jež jsou připomínkou nejenom aktivity 15 českých grafiků – zakladatelů, ale také specifickým výtvarným dokumentem své doby, prvních dvou dekád 20. století. Vybrané grafické listy přibližují, jak se umělci vyrovnávali se secesní stylizací přelomu 19. a 20. století, ukazují,  že prostřednictvím grafiky bylo možné vyjadřovat různé nálady, směřovat k symbolismu, či uplatňovat impresionistický světelný kolorit.

Výstava potrvá do 10. září.

ZDROJ

ZDROJ2

Sdílejte
Check icon Error icon