„Expozice je komorní, avšak pozoruhodná a navíc dalším společným a chvály hodným počinem Vysoké školy Polytechnické Jihlava a občanského sdružení Iglauer Regionalkulturverband,“ uvedla při vernisáži náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a zahraničních vztahů Jana Fischerová s tím, že za posledních 10 let oba subjekty společně realizovaly na tři desítky výstav s česko-rakousko-německou tematikou. Výstavy byly realizovány nejen v České republice, především v Jihlavě, ale i například i v Praze, Olomouci a Opavě, ale i v zahraničí – například výstava „Tripolis Praga – pražská moderna kolem roku 1900“ byla prezentována v partnerském městě Jihlavy – Heidenheimu v Německu.
Pořadatelé výstavy v Jihlavě, Vysoká škola Polytechnická Jihlava a občanské sdružení Iglauer Regionalkulturverband (Jihlavské regionální kulturní sdružení) získaly v roce 2008 společně ocenění „Medaile Přemysla Pittra“ za podporu a rozvoj kulturních a vzdělávacích aktivit v oblasti česko-německo-rakouských vztahů. Toto ocenění uděluje Nadační fond Přemysla Pittra a Olgy Fierzové v Praze společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
Výstava umístěná v předsálí cizojazyčné knihovny VŠPJ je veřejnosti přístupná zdarma až do 26. března od pondělí do soboty vždy mezi 5:30 – 20:00.
Prostřednictvím sdílených informací se můžeme ohlédnout za Hoffmannovou tvorbou objevnou, zásadní a trvale inspirující, i když veřejnosti nadále upozaděnou. Dílu a odkazu Josefa Hoffmanna je věnována expozice v jeho rodném domě v Brtnici, který je od roku 2006 společným pracovištěm MAK – Österreichisches Museum für angewandte Kunst, Wien a Moravské galerie v Brně. Stálou expozici muzea nazvanou „Josef Hoffmann: Inspirace“ tvoří návrhy Hoffmannových děl a jejich realizace firmou Wiener Werkstätte nebo J & L Lobmeyr. Všechny exponáty pocházejí ze sbírek města Brtnice, Moravské galerie v Brně a MAK Vídeň.