Tuto příležitost vzápětí galerie využila také tím, že obě budovy provozně spojila, a nově připojené prostory zrenovovala pro potřeby nového muzea, které by návštěvníkům v rámci celého výstavního projektu s ohledem na kulturně historický koncept zprostředkovalo neidealizovaný pohled na design a životní styl od 60. do 80. let minulého století.
Tento projekt získal příznační název – „Retromuseum a byl financován z programu EU ROP – ( „ Retromuseum – nová expozice a depozitáře Galerie výtvarného umění v Chebu v sousední budově“ CZ.1.09/4.1.00/83.01292).
A jak bude čas postupovat, o to větší atraktivitu bude museum a jeho expozice představovat pro širokou veřejnost. Celá expozice začíná rokem 1958 a nezapomenutelným úspěchem Československého pavilonu, který získal první cenu na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu. Déle pokračuje až do roku 1989 a tak návštěvníci mohou ve výstavních vitrínách objevit produkty průmyslového designu – elektronické spotřebiče, které v domácnosti používali jejich prarodiče či rodiče a ve spoustě případů je používají dodnes (jako například elektronický vysavač ETA 400, který se vyráběl v rozmezí let 1979 – 1994), dále automobilové veterány, kterým jednoznačně vévodí Velorex neboli hadraplán, známý z filmu Vrchní, prchni. Nechybí zde ani rekonstrukce autentického zařízení interiéru tehdy běžné bytové jednotky.