Po kolikáté v Sedlčanech vystavujete a kde všude jste svá díla již prezentovala?
V Sedlčanech vystavuji potřetí, z toho v Kulturním domě Josefa Suka podruhé. Měla jsem také výstavy v Galerii M v Milevsku, v Petrovicích a zúčastnila jsem se i kolektivní malířské výstavy v Příbrami v Ernestinu před několika lety.
Co symbolizuje název výstavy Světlo domova?
Správně jste pochopil, že má výstava opravdu vyjadřuje symbol. Je pro mne důležité zakotvení v rodině. Jsem šťastná za krajinu, která je místem, jež zklidňuje, je plná světla i energie.
Kolik perokreseb a maleb v kulturním domě vystavujete a podle jakých kritérií jste je vybírala?
Vystavuji přes devadesát exponátů. Převažují malby akrylem, které zachycují krajinu, duchovní stavby, objevují se i abstrakce. V ilustracích představuji cyklus Rybáři odlivu a také cyklus, jenž je kombinován reálnými motivy s abstraktními. V předsálí nabízím ke zhlédnutí poetické obrázky s dětskými náměty. Výběr byl daný tvorbou za poslední období.
Jaká témata nejraději zachycujete?
O širokém spektru témat jsem se již zmínila, zpracovávám je podle momentální síly energie. Dětská témata jsou pro mne spíše odlehčením. Abstraktní malby mne stojí obvykle hodně sil, a o to jsem raději, když zaujmou.
Jaký byl průběh vernisáže a v jaké atmosféře probíhala?
Vernisáž se konala na den Tří králů 6. ledna od 18 hodin. I přes nepřízeň počasí přišlo na zahájení výstavy téměř sedmdesát lidí. Úvodní slovo pronesla profesorka Helena Pejšová, která dlouhá léta působila na sedlčanském gymnáziu. Klavírní vystoupení přednesl pan Stanislav Kadlec, který tímto vernisáž slavnostně zahájil. Atmosféře nešlo nic vytknout.