Když se ohlédnete za loňským klubovým rokem, které tři akce vám nejvíce utkvěly v paměti?
Především to byl cyklus NEDÁME SE, akce, které měly široký záběr – besedy, kurzy. Uskutečnilo se jich celkem sedm a měly poměrně velkou návštěvnost. Cyklus vznikl vlastně z iniciativy a za finanční i organizační podpory odboru sociálních věcí, hlavně paní Běly Kovaříčkové. Už úvodní kurz sebeobrany nastartoval zájem seniorů a to nejen z klubu, připojili se i nečlenové. Certifikát získalo patnáct absolventů a všichni jsme na něj patřičně hrdí. Dál sem patřily kurz první pomoci, beseda k problematice onemocnění cukrovkou, kurz na počítačích a skvěle zorganizovaný ze strany vedení kosteleckých hasičů Den otevřených dveří. To vše bylo pro nás hodně důležité a účastníci akcí to náležitě ocenili. Vydařil se zájezd do nedalekých Chlen a mnohé zaskočil nebývalý zájem podívat se, jak si poradili v obci s úpravou prostor pro bydlení seniorů v bývalé škole. Ohlas měla návštěva výrobny vyhlášených chlenských uzenin, prohlídka mateřské školy s kouzelnou zahradou, krátké posezení v kostelíku i v místní restauraci. A hlavně to bylo milé setkání s lidmi v čele s panem starostou Jiřím Plockem. „Darem z nebes“ se stal zájezd do Prahy, který se připravoval opravdu půl roku. Vyplatilo se, skvělý pan řidič Josef Mimra, vzorové počasí a návštěva především Vyšehradu, botanické zahrady a na závěr plavba po Vltavě za poznáním památek „od vody“, to ocenili všichni účastníci zájezdu. Dojmy umocnila krátká přítomnost šéfredaktora časopisu Kam po Česku Luďka Sládka a produkční časopisu Zdeňky Kubátové.
Klub Pohoda je organizační složkou města. S jakým rozpočtem hospodaříte a jak se projevuje spolupráce s městem?
V rozpočtu 171 000 Kč je víc jak polovina určena na provoz prostor klubu (teplo, voda, elektřina, telekomunikační služby, opravy). Jsem přesvědčena, že naše činnost dokazuje, že vynaložené prostředky jsou využívány ku prospěchu všech, nejen registrovaných 217 členů klubu. Vítáme všechny seniory města a věřte, že této možnosti využívají dostatečně. A spolupráce s městem? Tak to je opravdu téměř příkladné. Vždyť máme i vlastní webové stránky, které založila a také se o ně průběžně stará Šárka Slezáková z organizačního odboru, s údržbou prostor a zařízení pomáhá pan Libor Koucký. Díky informatikům jsme získali novější počítač a tiskárnu, nesmím zapomínat ani ochotu při řešení finančních záležitostí s ekonomickým odborem. Beseda s vedením města, jejich účast na našich akcích a zájem o dění klubu, to se stalo doslova samozřejmostí. A my se snažíme, abychom jako organizační složka města nezklamali.
Co považujete za největší úspěch v činnosti klubu?
Zájem seniorů o dění v klubu, ve městě, což dokazuje i počet 217 členů. To, že akce jsou stále navštěvovány a taky možnost propagace činnosti jak ve zpravodaji města, kde máme svoji rubriku, tak v městském rozhlase a venkovní skříňce. A také naši fotodokumentaci, kterou nezištně po celý rok vzorně zajišťuje členka Hanka Růžičková.
Jste hybnou silou „pohodářů“ a motorem všech akcí, což ocenila i Nadace Charty 77 a Sen sen (senzační senioři) – o co se jedná?
Získala jsem ocenění Senior roku 2015. Diplom, který mne zaskočil, ale považuji za ocenění všech, kteří nám nezištně pomáhají, abychom nestáli stranou, ale byli aktivní.
Můžete prozradit plány na letošní rok?
Na letošek připadá významné výročí 700 let od založení města. Nebudeme stát stranou, rozhodně se do oslav zapojíme i naším novým cyklem akcí ZAJÍMÁ NÁS aneb OTAZNÍKY KOLEM NÁS. Chceme pozvat zajímavé osobnosti města z různých oborů, podniknout exkurze do místních provozoven a rozhodně zatraktivnit náplň pravidelných úterních setkání s přáteli. Snad vyjde i založení bylinkové zahrádky u klubu, o kterou se snažím už dva roky. Také tradiční akce by měly být trochu „netradiční“ a určitě uskutečníme setkání našich členů se záměrem přiblížit činnost klubu „slovem i obrazem“.