Navigace

5. ročník veletrhu Památky – muzea – řemesla

25. 10. 2016
Ing. Michaela Severová

PRAHA: Od pátku 4. do soboty 5. listopadubude Průmyslový palác na Výstavišti v pražských Holešovicích hostit jubilejní pátý ročník veletrhu Památky – muzea – řemesla 2016. Ani tentokrát nebude na veletrhu spodtitulem Dejme minulosti budoucnost chybět expozice měst a obcí, která mají na svém území památku UNESCO doplněná lákadly do měst České inspirace.

Veletrhy nezasahují pouze do oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví a do sféry projektování a stavitelství, ale také restaurátorství a uměleckého řemesla, muzejnictví, představí se tu nové materiály a technologie, zajímavé projekty, interaktivní ukázky, workshopy…. Expozice nabídnou i možnosti cestování po památkových objektech a výstavy navazující na konference a semináře s tématy „Památky v době Lucemburské“, „Industriální stopy“, „Vila Tugendhat“, „Unikátní hodinky PRIM Karel IV. – odkaz velkého panovníka“, „Cechy a tradiční řemesla“, „Studentské architektonické návrhy na obnovu památek“, „Církevní památky“ a mnoho dalšího.

Představí se více jak 120 vystavovatelů, téměř na všech stáncích budou k dispozici i praktické ukázky a poradenství. Z celé řady pozoruhodných jmenujme určitě informacemi nabitý stánek krajů ČR, rozsáhlou expozici Národního památkového ústavu i Městské knihovny v Praze, pozoruhodné prezentace Arcibiskupství pražského a dalších diecézí, Církve československé husitské a Federace židovských obcí, ale i Asociace muzeí a galerií ČR s přímou účastí muzeí; zajímavé novinky od řady výrobců a dodavatelů staveb, např. HOCHTIEF, Siemens, MC – Bauchemie, Reframo KZK, Kuběnský, ČKAIT, QC FLOORS, hlavní město Praha, Městská část Prahy 8, Město Kadaň, DRONPRO, Petr Švamberg – vitráže, Jaromír Hajský – historická dlažba, Ladislav Sluka – gotický nábytek, Bohumil Žloutek – stavba, ladění a rekonstrukce varhan, ale i řemeslnické cechy – Cech kamnářů, Cech malířů a lakýrníků, Cech klempířů, pokrývačů a tesařů, Cech obkladačů, Cech českých vinařů, Cech kamnářů nebo přehlídku škol např. České vysoké učení technické – Fakulta architektury, Ústav památkové péče, Univerzita Pardubice – Fakulta restaurování, Akademie výtvarných umění, SPŠ kamenická Hořice, SPŠ technická Praha, SPŠ stavební Zlín. S postupem obnovy kulturního dědictví seznámí také Klub za starou Prahu, Institut pro památky, Kotěrovo centrum architektury, Institut pro památky, České dědictví UNESCO, Asociace majitelů hradů a zámků, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, TUR Šluknovsko, Rudolfinea, Montanregion Krušné hory, a další.

Ve dvou přednáškových sálech je navíc připraven opravdu pozoruhodný, návštěvníkům volně přístupný program konferencí, přednášek, diskuzí a prezentací, ale také doprovodné výstavy.
Více na www.incheba.cz/pamatky

Otevírací doba: pátek a sobota 10 – 18 h
Vstupné: 150 Kč (plné vstupné), 50 Kč (zlevněné – předregistrace a důchodci). Děti do 15 let, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P včetně doprovodu ZDARMA.
Skupina studentů s doprovodem – studenti ZDARMA, doprovod plné vstupné.

 

Ing. Michaela Severová
výkonná ředitelka Českého dědictví UNESCO

Sdílejte
Check icon Error icon